ZAMEK SIMP W RYDZYNIE

Zamek w Rydzynie serdecznie zaprasza na spotkanie z prawdziwie żywą 600 letnią historią, a także do organizowania wszelkich zarówno prywatnych jak też firmowych imprez okolicznościowych, konferencji, szkoleń oraz innych wydarzeń, zarówno w przestronnych i dobrze wyposażonych salach konferencyjnych, jak też i w plenerze.

Jako dawna siedziba króla Polski Stanisława Leszczyńskiego oraz książąt Sułkowskich, Zamek urzeka nie tylko swoją wielkością, ale przede wszystkim bogactwem wnętrz i rozległością terenów parkowych. Samo położenie Zamku zlokalizowanego na wyspie, wraz z przyległymi dwiema wyspami parkowymi tworzącymi 12 ha teren rekreacyjny, sprawia dogodne warunki do organizacji każdego rodzaju imprez.

Zamek dzisiaj, to przede wszystkim otwarty dla zwiedzających obiekt zabytkowy, wpisany w marcu 2017 roku przez Prezydenta RP do grona Pomników Historii. Na dorobek Zamku składa się zarówno bogata historia, której wysłuchania w murach zamkowych nie można pominąć, jak również bogactwo formy, zawarte głównie w wystroju barokowych sal paradnych. W salach uwagę przykuwają również osobliwe eksponaty, na które składają się dokumenty, obrazy, przedmioty wyposażenia sal, oręż, czy też bardzo liczne i bardzo cenne zbiory przyrodnicze.